Haber

Koyun çobanı Kemal pitbull saldırısında yaralandı

AKSARAY’da kardeşleriyle koyun otlatan Kemal Atak (12), başıboş bir pitbull köpeğinin saldırısına uğradı. Ayaklarından ve yüzünden yaralanan Kemal, hastanede tedavi altına alındı.

Olay, Pazartesi günü Altınkaya köyünde meydana geldi. 5 kardeşiyle evlerinin yakınında koyun otlatan Kemal Atak, başıboş bir pitbull köpeğinin saldırısına uğradı. Kardeşlerinin müdahalesiyle hayatta kalan Kemal, köpeğin ısırması sonucu ayaklarından ve yüzünden yaralandı. İhbarla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kemal, ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Tedavisi devam eden 7. sınıf öğrencisi Kemal Atak yaşadıklarını şöyle anlattı: “Köyde kardeşlerimle evimizin yanında koyun otlatırken köyümüze bırakılan pitbull cinsi bir köpek bize saldırdı. Ağabeylerim olmasaydı beni daha kötü yapardı. Ağabeylerim beni köpeğin boğazındaki ipten çekip ayaklarımı ısırmaktan kurtardı.” .

6 çocuk babası Zeki Atak, “Sokak köpeklerinin sorumsuzca kendi haline bırakılmasını istemiyoruz. Daha önce köyümüze köpekler bırakılmıştı. Bu sefer çocuğuma saldırdı. Gerekli merciler bu konuda işlem yapsın” dedi. Bu köpeği bırakanlardan şikayetçiyiz. Bizim de Van’da 10 yaşında bir çocuğumuz var.” Sokak köpeği saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Sorumsuzca sokağa bırakılan köpekler sorun çıkarıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu