Haber

Başkan Altay: “Kadir Geceniz Kutlu Olsun”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bin aydan daha güzel olan mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle bir bildiri yayınlayarak tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kadir Gecesi münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Başkan Altay’ın açıklaması şöyle: “Kalbimize bereket olan, rahmet ve rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı Ramazan ayının son günlerindeyiz.

6 Şubat’ta yüreğimizi yakan şokların etkisiyle hüzünlü günler yaşadığımız bu zamanlarda, bizler de yaralarımıza derman olmasını umduğumuz mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzuru içindeyiz.

Kadir Gecesi; Kalbimize huzurun, iyiliğin ve samimiyetin bahşedildiği gecenin adıdır. Bin aydan daha hayırlı olan bu mübarek gecede, dünyamızın ve ahiretimizin tek rehberi Kur’an-ı Kerim nazil olmuş, cehaletin karanlığı İslam’ın nuruyla aydınlanmıştır.

Bu müstesna geceyi, yaratılış amacımızı hatırlamak ve en saf duygularla kucaklaşmak için bir fırsat olarak görmeliyiz.

Başta depremzedelerimiz olmak üzere, deprem ve çeşitli talihsizliklerin yol açtığı yaralarımızı saran; Bütün mazlum ve kederli yüreklerin yeniden huzura kavuşması için Yüce Allah’a dua edelim.

Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için mücadele eden Filistin halkı başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde zulüm altında olan kardeşlerimizi dualarımızda bırakmayalım.

Tüm hemşerilerimin, aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor; Ramazan Bayramı’nı sağlık ve esenlikle karşılamayı diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu