Haber

Öldüğü Sanılan ve Morga Kaldırılan Çocuğun Hayatını Kurtardı

Hatay’da meydana gelen depremde hayatını kaybettiği sanılan çocuk morga kaldırılarak bir vatandaşın müdahalesi ile kurtarıldı.

Depremin olduğu ilk gün İskenderun’da arama kurtarma çalışmalarına katılan kebap ustası Ahmet Vurgun, enkaz altından çıkardıkları cesetleri morga getirdiğinde görenleri hayrete düşüren manzarayla karşılaştı.

Morga getirilen ve ölmüş olduğu tahmin edilen çocuklardan birinin parmağını kıpırdattığını fark eden Vurgun, çocuğun yanına gitti ve baktığında ağzından köpük geldiğini gördü.

Bunun üzerine küçük çocuk sağlık görevlilerine teslim edilerek tedavi altına alındı.

Ahmet Vurgun, o gece yaşadığı olayı hayatı boyunca asla unutmayacağını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

‘6 Şubat sabahı depremden canımızı kurtardık ve gönüllü olarak enkaz altında kalan cesetlere yardım ederek yaralıları kurtarmaya çalıştık. Cesetleri çıkardık, arabaya bindirdik, hastaneye getirdik. Tabii o hesap anında her taraf yaralı, ceset. Doktorlar baktı ve ‘Cesetleri morga götürebilirsiniz’ dediler. İki arkadaşı morga getirdik.’

Morgda cep telefonuyla kayda başladığını söyleyen Vurgun, “Yıkama taşının üzerindeki bebekleri fark ettim. Onları vurmaya çalışırken içeride 10-15 bebek olduğunu hissettim, sadece elleri duruyordu. dışarıda parmağı oynuyordu, köpük çıkıyordu, ölmemişti.” dedi.

Vurgun şöyle devam etti:

‘Yaşadığı için kucağıma aldım ve acil servise götürdüm. Acil hekimine teslim ettim, doktorlarımız çocuğa yardımcı oldu. Kısa sürede müdahale edildi. Oksijen falan verildiğinde çocuğun midesi oynamaya başladı. Ama ailesinin de öldüğünü duydum, hepsi morgdaymış. Duyduğum kadarıyla sadece o çocuk hayatta. Bunu yaşadık, benim için en duygusal şeydi. O bir kızdı. Daha sonra kendisine sordum, hayatta olduğunu söylediler ama kaydı ve adı olmadığı için nereye gitti, çok uğraştım ama bulamadım.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu