Haber

birlik günü

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve çevre illeri de etkisi altına alan depremlerin ardından Bayındır Belediyesi’nin İzmir Valiliği koordinasyonunda yürütülen yardım kampanyası kapsamında hazırladığı yardım tırları bölgeye doğru yola çıktı. İlk etapta 4 tır su, 1 tır akaryakıt malzemesi, 1 tır temel ihtiyaç malzemesi, 1 tır giyecek, battaniye, mama ve ısıtıcı ihtiyaçları ile vatandaşlardan gelen yardımlar deprem bölgesine gönderildi.

Ayrıca AFAD İzmir İl Müdürlüğü ile uyum içinde Bayındır Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden 9 kişilik ekip, Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesindeki kurtarma çalışmalarında görev yapmak üzere iki araçla yola çıktı.

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen yaptığı açıklamada, afet bölgesine ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirtti. Bayındır halkına duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Demirezen, “Gerekli malzemeleri kısa sürede Bayındır’da topladık ve bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktık. Bu dayanışma hemşerilerimizle ortak çabalarımızın ürünüdür. Tüm hemşerilerime teşekkür ederim. Önümüzdeki günlerde bölge halkına yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

beytussebap-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu